PREKINUT NIZ OD DVA PORAZA: Nurkić dominirao u pobjedi Nuggetsa protiv Magica

Košarkaši Denver Nuggetsa su u Orlandu savladali domaću ekipu Magica rezultatom 121-113 i tako prekinuli mini niz od dva poraza. Nuggetsi su u Amway Centru u Orlandu igrali sjajno u prvom poluvremenu i imali konstatnu prednost, da bi se to promijenilo u trećem periodu kada domaći tim na krilima Fourniera prelazi u vodstvo.

Ipak u posljednjoj dionici utakmice tim našeg Nurkića odigrao je sjajno i na kraju zasluženo slavio. Najefikasniji na susretu bio je Fournier sa 24 ubačena poena, a upisao je i šest asistencija. Kod Denvera najbolji je bio Galinari sa 21 ubačenim poenom.

Naš reprezentativac Jusuf Nurkić je imao fenomenalnu noć jer je za nešto manje od 21 minute provedene na parketu ubacio 17 poena i imao osam skokova.