U utakmici 22. kola Primere, Katalonci su na gostovanju Alavesu do vrha napunili mrežu ovog tima – 6:0 (2:0).

Držao se Alaves do 37. minute, a onda je krenula kanonada… Luis Suares je načeo mrežu rivala, da bi samo tri minuta kasnije Neymar postavio 2:0. Lionel Messi je prvi put u karijeri igrao na stadionu Alavesa. Argentinac je u 59. minuti postigao gol za 3:0. Od 63. do 67 minuta Barca je odigrala rafalno. Svega 240 sekundi bilo je potrebno gostima da postignu tri gola. Autogol Alexisa otvorio je seriju, a Ivan Rakitić i Suares su se pobrinuli da do kraja ponize rivala.

Činilo se da će ovo gostovanje proći savršeno za Barcu. U samoj završnici susreta, pri rezultatu 6:0, Alexis Vidal je doživio težak prijelom noge.

Barca je s ova tri boda zasjela na čelo španske La Lige prestigavši Real iz Madrida koji ima čak tri utakmice manje u odnosu na Katalonce.

Vidal baš nema sreće.  Konačno dobije šansu u prvih 11 i onda mu pet minuta prije kraja, kad je sve već bilo riješeno i Barcelona je kod Alavesa imala 6-0, domaći igrač Francois Theo Hernandez brutalno ukliže i odnese i njega i njegovu sezonu.

Izgleda da je Francuz prvi došao do lopte, ali startao je preoštro. Samo dvije minute nakon toga trener ga je povukao iz igre, a nije dobio ni žuti karton za brutalan start.