(VIDEO) OPET SERGIO RAMOS! Sudac i kapetan spasili Real i vratili ga na vrh

Gubio je Real od Barcelone, spašavao je bodove protiv Deportiva, gubio na vrućem terenu u Napulju u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Spašavao je bodove i večeras protiv Betisa nakon što je Barcelona ranije izgubila u La Coruni.

Svaki put se Real izvukao u tim trenucima ove sezone. I svaki put je ključan čovjek bio Sergio Ramos. U utorak je zabio dva gola Napoliju, a večeras je u dramatičnoj utakmici protiv Betisa u 81. minuti, opet glavom, donio Realu sva tri boda.

A počelo je pravim horor showom Realova golmana Keylora Navasa. Kostarikanac je u 21. minuti ludom srećom izbjegao crveni karton nakon što je srušio Betisova igrača Darka Brašanca izvan šesnaesterca, da bi se u 35. minuti spetljao nakon slabog udarca Sanabrije i gurnuo loptu sam sebi u gol.

Real je tražio izjednačenje i našao ga u 41. minuti nakon što je Marcelo ubacio, a Ronaldo glavom zabio za 1:1.

Jurnuli su domaćini u nastavku po drugi gol, no pravu šansu nisu imali. Morati nije išlo, Ronaldo se također mučio, a stvar je u svoje ruke u 81. minuti preuzeo kapetan Ramos i riješio utakmicu.

To mu je bio deseti gol ove sezone, više od Balea, Isca, Kroosa, Kovačića, Modrića…

Potencijani tragičar Keylor Navas na kraju se itekako iskupio spektakularnom obranom u trećoj minuti sudačke nadoknade kojom je osigurao Realu prevažna tri boda.

Zidaneova momčad tako je iskoristila Barcelonin kiks i skočila na prvo mjesto s bodom viška i utakmicom manje od “blaugrane”.