(VIDEO) LIGA PRVAKA: Juventus eliminisao Porto, a Leicester Sevillu

U Torinu i Leicesteru večeras su odigrane dodatne dvije utakmice osmine finala Lige prvaka u kojima je Juventus potvrdio prolazak u četvrtfinale, a Leicester napravio veliko iznenađenje pobjedom nad španskom Sevillom rezultatom 2:0.

U Torinu domaći Juve je potvrdio prolazak u četvrtfinale i slavio u mirnoj utakmici rezultatom 1:0.

Prvu priliku na utakmici propustio je Mandžukić, ali Casillas sjajno brani njegov pokušaj. Ponovo je prijetio Juve, ali u 40. minuti odličan udarac glavom Alexa Sandra još bolje brani Casillas.

Ipak samo minut kasnije direktan crveni karton dobija defanzivac Porta Pereira nakon igranja rukom u šesnaestercu, a sudija opravdano svira najstrožiju kaznu. Siguran izvođač bio je Dybala.

U drugom poluvremenu Juve je nastavio gdje je stao u prvom dijelu i strpljivom igrom čuvao stečenu prednost.

Higuain je u 66. minuti mogao do novog gola, ali njegov udarac odlazi pored lijeve stative. Ostalo je do kraja 1:0 za Juve.

Naš Miralem Pjanić nije ulazio u igru u večerašnjem susretu.

U drugoj utakmici Leicester je na svom King Power Stadionu neočekivano lako savladao Sevillu rezultatom 2:0 i tako nadoknadio manjak iz prve utakmice i tako se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Leicester je poveo u 27. minuti kada je Morgan pogodio nakon ubačaja Mahreza.

U drugom poluvremenu vodstvo je povisio Albrighton.

Posao Leicesteru olakšao je Nasri koji je zaradio crveni karton. Nada za Sevillu došla je u 80. minuti kada N’Zonzi izveo penal, ali njegov udarac odlično brani Schmeichel.

Ostalo je do kraja 2:0 za Leicester, koji se tako prvi put u historiji plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Dosad su četvrtfinale Lige prvaka izborili Real Madrid, Bayern Minhen, Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus i Leicester.