(VIDEO) TURSKA – HRVATSKA 1-0: Pogodak Tosuna gurnuo je Hrvatsku u velike probleme: Island sredio Ukrajinu, četiri reprezentacije se bore za SP

U 8. kolu skupine I kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, Turska je u srijedu navečer u Eskisehiru s 1-0 pobijedila Hrvatsku. Jedini gol na susretu djelo je Cenku Tosuna u 75. minuti.

Čačićeva momčad doživjela je drugi poraz u ovim kvalifikacijama, a najbolje prilike za pogodak propustili su Mateo Kovačić u 5. minuti i Ivan Perišić u 58. minuti. Turska je u 75. minuti iskoristila jedan kontranapad u kojem je nakon udarca Ozjakupa Subašić kratko odbio loptu na koju je natrčao Tosun i poslao je u mrežu.

Turcima je i ovo bila posljednja prilika da se pobjedom dva kola prije kraja kvalifikacija ubaci u borbu za jedno od dva prva mjesta u skupini. I uspjeli su. Premda nisu briljirali, iskoristili su slabosti hrvatske reprezentacije i osvojili važna tri boda.

Island sredio Ukrajinu, četiri reprezentacije se bore za SP

Island je u Reykjaviku s dva pogotka Gylfija Sigurdssona matirao Ukrajinu (2-0) i dva kola prije kraja kvalifikacija ima 16 bodova, baš kao i vodeća Hrvatska. Po dva boda manje imaju Turska i Ukrajina.

Četiri momčadi unutar tri boda

Sigurdsson je doveo Island u vodstvo u 47. minuti, iskoristivši slabu reakciju ukrajinskog golmana Andrija Pjatova. Konačnih je 2-0 postavio u 66. minuti preciznim udarcem s petnaestak metara.

Pobjede Islanda i Turske potpuno su zakomplicirale situaciju u skupini. Dva kola prije kraja četiri su reprezentacije u igri za prvo mjesto koje izravno vodi na SP i drugo koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Borba do posljednjeg kola

U sljedećem bi kolu Hrvatska trebala doći do tri boda kod kuće protiv Finske, baš kao i Ukrajina koju će ugostiti Kosovo. Istovremeno će se u Eskişehiru sudariti Turska i Island. Posljednje, pak, kolo Hrvatskoj donosi teško gostovanje u Ukrajini, Turska ide u Finsku, a Islanđani će dočekati Kosovo.

Dodajmo još da je Finska u utorak slavila u Skadru protiv Kosova s 1-0 pogotkom Teemua Pukkija. Kosovari su tako sotali na samo jednom osvojenom bodu u ovim kvalifikacijama.