(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA SP: BiH poražena od Belgije na Grbavici, baraž gotovo nedostižan

Nogometna reprezentacija BiH poražena je od Belgije na Grbavici 3:4 u okviru 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo slijedeće godine u Rusiji. Izabranici Mehmeda Baždarevića su odigrali dobru utakmicu, ali protiv vrlo dobre selekcije Belgije nisu mogli.

Image result for bih poražena od belgije

U drugoj utakmici 9. kola u našoj grupi, Estonija je porazila Gibraltar u gostima 0:6. Meč posljednjeg 10. kola kvalifikacija naša selekcija igra protiv Estonije u Talinu u utorak.

Gosti su šokirali punu Grbavicu na samom otvaranju utakmice u četvrtoj minuti. Eden Hazard je probio desnu stranu bh. odbrane i uposlio Thomasa Meuniera koji sa desetak metara vara nemoćnog Asmira Begovića. Ipak, pogodak “crvenih đavola“ nije šokirao izabranike Mehmeda Baždarevića.

Brzo su se konsolidovali i počeli prijetiti belgijskom golu. Nagrada je stigla poslije pola sata igre. Lijepu akciju Edina Džeke u pogodak je bez većih problema pretvorio Haris Medunjanin za 1:1. Svega devet minuta kasnije nova radost na “Grbavici“. Begović je ispucao loptu iz svog šesnaesterca, ona je preletjela sve odbrambene igrače Belgije i stigla do Edina Višće, koji je bio neumoljiv za preokret i vodstvo BiH sa 2:1.

Belgija i drugo poluvrijeme otvara bolje od bh. tima. Nakon nekoliko poluprilika, Belgijanci stižu do izjednačenja u 59. minuti. Begović je intervenisao nakon udarca Yannicka Carrasca sa desetak metara, lopta se kratko odbila na nju je natrčao Michy Batshuayi i pospremio je u mrežu. Do novog preokreta na “Grbavici“ je došlo u 69. minuti, kada je mrežu BiH za vodstvo 3:2 pogodio kapiten Jan Vertonghen.

Tračak nade bh. reprezentacija vratila je u 82. minuti. Nakon kornera koji je izveo Izez Hajrović najviši u protivničkom šesnaestercu bio je Dario Đumić koji je zakucao loptu u mrežu Thibauta Courtoise. Ipak, samo dvije minute kasnije Carrasco ponovo vraća Belgiju u vodstvo 4:3 i ispostavilo se postavlja konačan rezultat.