VELIKI PREOKRET NA SP-u: Švedska i Meksiko prolaze u osminu finala, Njemačka se nakon poraza od Južne Koreje vraća kući

Najveća senzacija u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva dogodila se danas u okviru grupe F.  Naime, aktuelni prvaci svijeta, selekcija Njemačke oprostila se od daljnjeg nastupa na Mundijalu u Rusiji nakon što su danas izabranici Joakima Leva poraženi od Južne Koreje rezultatom 2:0.

Podsjećamo, Njemačkoj je bila potrebna pobjeda protiv Južne Koreje, ali i pored inicijative koju su imali većim tokom utakmice nisu to uspjeli ostvariti.

Prvu šansu vidjeli smo za Južnu Koreju u 25. minuti kada je Son promašio veliku šansu. Njemačka je uzvratila u 41. minuti kada je Humels bio oči u oči sa golmanom Čoom, ali jedinica Južne Koreje brani njegov pokušaj.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Goretzke, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored gola golmana Južne Koreje. Uslijedile su šanse Wernera i Gomeza, ali nije bilo promjene rezultata, sve do sudijske nadoknade kada je Južna Koreja povela 1:0. Strijelac je bio Gvon.

Duboko u sudijskoj nadoknadi Južna Koreja dolazi i do drugog gola, a strijelac je bio Son.

Švedska deklasirala Meksiko

U drugoj utakmici iste grupe Švedska je deklasirala Meksiko rezultatom 3:0 i sa stilom otišla u osminu finala. Iako je rezultat ubjedljiv, treba istaknuti da je Meksiko odigrao izuzetno dobro, ali što zbog manjka sreće, ali i nespretnosti pred golom Švedske, upisali su težak poraz.

Prvu šansu smo vidjeli u 16. minuti kada je Vela šutirao pored gola. Uzvratila je Švedska, ali šut Berga sjajni brani Ochoa. Isti igrač je u finišu prvog dijela ponovo zagrijao dlanove Ochoe, ali nije bilo promjene rezultata.

Igrala se 50. minuta kada je Švedska došla u vodstvo, a strijelac je bio Augustinson. Samo deset minuta kasnije penal za Švedsku, a siguran sa bijele tačke bio je Grankvist. Zbunjenost u odbrani Meksika vidjeli smo i u 74. minuti kada je Alvarez pogodio vlastitu mrežu za konačnih 3:0 za Švedsku.

U osmini finala iz ove grupe plasirali su se dalje Švedska i Meksiko.