MIRALEM PJANIĆ DVOSTRUKI STRIJELAC! Cristiano Ronaldo u suzama nakon crvenog kartona

Valencija i Juventus odigrali su prvu utakmicu grupne faze Lige prvaka, a gosti su slavili golovima Miralema Pjanića.

Sredinom prvog dijela  crveni karton dobio je Cristiano Ronaldo nakon jednog duela bez lopte sa Morillom, glavni sudac Felix Brych je nakon konsultacije s pomoćnikom odlučio da pokaže crveni karton Portugalcu.

Portugalac se nikako nije mogao smiriti te je sav u suzama napustio teren Mestalle nakon što je molio suca da razmisli još jednom.

Nedugo nakon toga, naš Miralem Pjanić pogodio je iz penala za vodstvo Juventusa od 1:0.

Ponovno je sa jedanaest metara precizan bio naš reprezentativac.

Juventus je tako golovima Miralema Pjanića slavio u gostima sa 2:0, iako je od sredine prvog poluvremena igra s igračem manje, a u sudijskoj nadoknadi penal za domaće promašio je Dani Perejo.

Ostali rezultati

Iznenađenje je priredio Lyon, koji je slavio u gostima protiv Manchester Cityja, dok je Real bez većih problema sa 3:0 slavio protiv Rome za koju je 90 minuta odigrao Edin Džeko.

Bayern je također ostvario pobjedu na otvaranju evropske sezone, slavivši u Lisabonu protiv Benfice sa 2:0, dok je Manchester United u Bernu pobijedio Young Boys s ubjedljivih 3:0.

Istim rezultatom Ajax je u Amsterdamu slavio protiv AEK-a, dok je Hoffenheim bez Ermina Bičakića osvojio bod na gostovanju protiv Šahtara (2:2). Rezultatom 2:2 završen je i meč između Viktorije Plzen i CSKA Moskva.