(VIDEO) JOŠ UVIJEK BRILJIRA U BUNDESLIGI: Ibišević strijelac u rušenju Bayerna na Olimpijskom stadionu u Berlinu

Na otvaranju šestog kola njemačke Bundeslige Hertha je šokirala minhenski Bayern rezultatom 2:0 na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Ibišević strijelac u rušenju Bayerna na Olimpijskom stadionu u Berlinu

Utakmica je počela bez mnogo uzbuđenja, a onda je u 22. minuti Vedad Ibišević divno šutirao glavom, a golman Manuel Neuer kranjim naporom intervenisao. Ipak, u nastavku napada domaći su dobili jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio upravo Ibišević.

To je za proslavljenog bh. fudbalera već četvrti gol u ovoj sezoni, te ima jedan manje od prvog strijelca lige.

Bayern je tada počeo napadati, a najbolju priliku u prvom dijelu propustio je Arjen Robben pošto je u 37. minuti promašio prazan gol nakon povratne lopte.

To su domaći kaznili već do kraja prvog dijela, a za 2:0 loptu je u mrežu zakucao Ondrej Duda. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, očekivano, opsada gola Herthe, ali su se gosti pristojno ispromašivali. Veliku priliku propustili su gosti dvadesetak minuta prije kraja, ali se Gnabry i Lewandowski nisu ‘dogovorili’ ko će ubaciti loptu u praznu mrežu i propala je velika šansa.

Ostalo je 2:0, pa je tako Hertha došla do velike pobjede i rezultatski se izjednačila sa današnjim rivalom na vrhu tabele.