(VIDEO) ZAVRŠENA UTAKMICA NA GRBAVICI: BiH-Sjeverna Irska 2:0, Džeko strijelac i drugog gola

Nakon tri kola Lige nacija fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine ima maksimalan učinak i polako korača prema Ligi A, odnosno među 12 najboljih selekcija Evrope.

Zmajevi su večeras pred više od 10.000 navijača na stadionu Grbavica u Sarajevu drugi put u novoformiranom takmičenju savladali selekciju Sjeverne Irske. Tim Roberta Prosinečkog slavio je sa 2:0, a oba pogotka postigao je najbolji strijelac u historiji reprezentacije BiH Edin Džeko.

Višća je ukrao jednu loptu odbrani gostiju, nesebično uposlio kapitena Zmajeva Edina Džeku, a on je ovoga puta rutinski matirao Peacocka – Farrella za vodstvo Zmajeva i eurupciju oduševljenja na Grbavici. Za Dijamanta je ovaj pogodak sigurno poseban, jer je upravo na Grbavici napravio svoje prve fudbalske korake. Od 27 minute BiH vodi 1:0. Takvim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Edin Džeko je u 73. minuti zabio za 2:0. Majstorski ga je proigrao Pjanić, a najbolji strijelac u historiji bh. reprezentacije rutinski rješava ovakve situacije. Ovo je za Džeku bio 55. gol u dresu s nacionalnim grbom. Nije ni čudo što je Grbavica nekoliko puta gromoglasno skandirala njegovo ime.

Zmajevi meč posljednjeg kola igraju 15. novembra protiv Austrije u Beču. Austrija ima tri boda, ali i meč manje od bh. tima.