BARCA I MESSI DRUGU GODINU ZAREDOM DOŽIVJELI KATASTROFU! Origi i Wijnaldum režirali jedan od najvećih preokreta ikada: Liverpool drugu godinu uzastopno u finalu Lige prvaka!

Fudbaleri Liverpoola plasirali su se drugi put uzastopno u finale Lige prvaka, nakon što su večeras na Anfield Roadu savladali Barcelonu sa 4:0.

Malo ko je davao šansu Redsima da nadoknade 3:0 sa Nou Campa, pogotovo bez Mohameda Salaha i Firmina u sastavu, ali je ekipa Jurgena Kloppa odigrala fantastičnu utakmicu i napravila nevjerovatan preokret, te sasvim zasluženo otišla u finale Lige prvaka.

Prvih dvadesetak minuta ove utakmice može se vjerovatno okarakterisati kao najbolji period jednog meča u ovogodišnjoj Ligi prvaka.

Prštalo je na obje strane. Furiozno je krenuo Liverpool i u prvih desetak minuta u potpunosti sabio Barcelonu pred kazneni prostor, što im se u konačnici i isplatilo u sedmoj minuti. Jordan Henderson je izmiješao odbranu Redsa, šutirao, Ter Stegen uspio na kratko da spriječi najgore po svoju ekipu, ali je loptu odbio pravo na nogu Divocku Origiju koji pogađa za 1:0.

Barcelona je uzvratila isto tako furioznim naletom u periodu od 13. do 16. minute.Prvo je šutirao Lionel Messi, a Alisson odlično odbranio taj šut i odbio loptu u korner.Zatim su izveli fantastičnu kontru koju je potezom viška upropastio Lionel Messi. Želio je on da se namjesti na lijevu nogu i tako izbaci Matipa, ali je defanzivac Livepoola odlično reagovao i otklonio opasnost. Nakon dva pokušaja Argentinca na red je došao i Brazilac Coutinho, međutim Alisson je i njega zaustavio, da bi onda ponovo šut oprobao i Messi, no pored gola.

Vratila se ponovo inicijativa pred gol Barcelone, Robertson se našao u odličnoj šansi, Ter Stegen je ponovo izašao kao pobjednik.

Nakon toga, ušlo se u jedan period mirnije igre, sa povremenim prijetnjama na obje strane, ali bez promjene rezultata, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0. U poluvremenu utakmice događa se jedna od ključnih stvari ovog meča. Andrew Robertson je izašao iz igre zbog povrede, a Jurgen Klopp je na teren ubacio Georginija Wijnalduma, što će kasnije donijeti rezultat.

Nastavak susreta je počeo isto tako fantastično. U 51. minutu poslije kornera Virgil Van Dijk prijeti pokušajem petom, ali Ter Stegen na gol liniji zaustavlja taj pokušaj iz drugog navrata. Napad kasnije, uzvratila je Barcelona odličnom šansom preko Luisa Suareza, no šut Urugvajca još jednom zaustavlja Alisson.

EPA

I onda potpuna eksplozija Anfielda u režiji Georginija Wijnalduma. Prvo je na asistenciju Trenta Alexandera- Arnolda Holanđanin naletio na loptu, ”poklopio” je i poslao pravo u mrežu Barcelone, da bi u 56. minutu već bilo 3:0 kada je na asistenciju Xherdana Shaqirija Wijnaldum pogodio, ovaj put glavom.

Trebalo je vremena Barceloni da se oporavi od ovog šamara, a onda u 68. minutu Lionel Messi pokušava, Alisson odbija loptu u korner.

I onda u 78. minutu jedan od najljepših poteza ovogodišnje Lige prvaka. Liverpool je dobio korner. Trent Alexander – Arnold je prišao da ga izvede, a onda je na zaprepaštenje svih, osim Divocka Origija, poslao prizemnu loptu kroz uspavanu odbranu Barcelone, a Belgijanac je postigao drugi gol na utakmici za velikih 4:0 i nestvaran preokret Redsa.

Liverpool – Barcelona 4:0 /Origi 7′, 78′, Wijanldum 54′, 56’/