(VIDEO) SLAVLJE NA ULICAMA GLAVNOG GRADA! Nakon osvajanja Kupa BiH, FK Sarajevo je i novi nogometni prvak države

Fudbalski klub Sarajevo novi je prvak Bosne i Hercegovine za sezonu 2018/2019, nakon što je danas, u pretposljednjem 32. kolu Premijer lige BiH, na stadionu “Koševo” savladao ekipu bijeljinske Zvijezda 09 s visokih 4:0, te osvojio naslov prvaka BiH.

S obzirom na to da je FK Sarajevo u srijedu osvojio i Kup Bosne i Hercegovine, klub s “Koševa” prvi put u historiji osvojio je duplu krunu.

Utakmica na Koševu počela je prilično mirno, ikao se očekivalo da će Sarajevo ofanzivnije ući u ovaj susret. No, mirno je bilo do 25. minute kada je Amar Rahmanović, na ubacivanje s desne strane, sjajno pogodio glavom za vodstvo domaćih od 1:0.

Svega pet minuta kasnije, vodstvo Sarajeva na 2:0 povećava Anel Hebibović, a pet minuta nakon toga, u 35. minuti, na listu strijelaca upisao se i napadač Sarajeva Mersudin Ahmetović, koji povećava na 3:0. Zbog bakljade navijača Sarajeva, sudija je u više navrata prekidao prvo poluvrijeme.

U centru pažnje Ahmetović ponovo je bio u 43. minuti, ovoga puta u ulozi asistenta, glavom daje loptu kapitenu Krsti Velkoskom, koji maestralnim voleom pogađa za 4:0. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Nakon meča koji je Sarajevu donio titulu, na najvećem bh. stadionu uslijedilo je veliko slavlje nešto više od 15.000 navijača “bordo“ tima.

Slavlje u čast osvajanja titule prvaka BiH, za FK Sarajevo prve nakon 2015. godine, četvrte od nezavisnosti BiH i ukupno šeste računajući i trofeje iz bivše SFR Jugoslavije, prenijet će se večeras i na ulice bh. glavnog grada.

Veliko slavlje na Koševu

Na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo“ fudbaleri Sarajeva preuzeli su šampionski pehar, a sve to je popraćeno velikim slavljem na hiljade navijača “bordo“ tima.

Nakon što je sudija na Koševu dao znak da je utakmica završena, većina navijača napustila je tribine i prešla na zelenu površinu stadiona “Koševo”. Tokom proslave imali su priliku uživati uz muzički program.

Potom je uslijedio i najsvečaniji dio ceremonije, a to je dodjela medalja za fudbalere i predstavnike stručnog štaba FK Sarajevo, te preuzimanje šapionskog pehara.

Proslava šeste titule državnog prvaka u klupskoj historiji, četvrte od nezavisnosti Bosne i Hercegovine, nastavljena je u centru grada, a igrači, rukovodstvo i stručni štab Sarajeva su se tamo uputili u otvorenom autobusu.

Veliko slavlje traje ispred Vječne vatre u sarajevskoj ulici Mršala Tita, gdje je “bordo“ autobus sa šampionskim peharom dočekao ogroman broj navijača FK Sarajevo.