PUKKI OTKRIO SVE SLABOSTI NAŠE REPREZENTACIJE! Težak poraz izabranika Roberta Prosinečkog u Finskoj!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz na gostovanju u Finskoj, a konačan rezultat je bio 2:0 za domaći tim.

Zmajevi su u prva dva kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobijedili Armeniju i remizirali sa Grčkom dok su u susretu sa Finskom doživjeli težak i neugodan poraz koji će sigurno utjecati na nas. Nakon tri kola nalazimo se na četvrtoj poziciji u grupi sa četiri boda iz tri odigrane utakmice. Italija je prva sa šest bodova iz dvije utakmice koliko ima i Finska, ali iz tri. Grčka ima četiri boda iz dva susreta, Armenija tri, a Lihtenštajn je bez bodova.

U četvrtoj minuti utakmice Višća je ubacio sa desne strane, a na njegov centaršut je zakasnio Džeko, te je propala dobra šansa za Zmajeve da bi četiri minute kasnije Pukki šutirao sa nekih dvadesetak metara, no njegov udarac je sa lakoćom zaustavio Šehić. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 21. minute susreta kada je u šansi bio Pukki, no njegov udarac je završio visoko preko gola Šehića.

Igrala se 27. minuta susreta kada su Zmajevi imali šansu preko Duljevića, no fudbaler Dresdena je šutirao preko gola golmana Hradeckyja da bi deset minuta kasnije naši reprezentativci imali novu šansu. Ermin Bičakčić je ubacio sa desne strane, a kapiten Zmajeva Edin Džeko je šutirao glavom preko gola. To je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Zmajevi su u 51. minuti imali najbolju šansu na utakmici, ali je pokušaj Duljevića iz mat pozicije otišao pored gola golmana Finske. Dvije minute kasnije Kamara je stigao do jedne praktički izgubljene lopte, ubacio u sredinu, a lopta je pogodila Šunjića i odbila se od stativu našeg gola nakon čega je Šehić sigurno pokupio. Nedugo poslije Finci su opet zaprijetili, Skrabb je šutirao sa ivice kaznenog prostora, no lopta je otišla pored gola našeg golmana.

Period dobre igre se isplpatio Finskoj u 56. minuti utakmice. Pukki se sjajno oslobodio Šunjića i onda izašao sam na Šehića, te ga matirao i doveo domaće u vodstvo. Dvije minute kasnije Bešić je bio u sjajnoj šansi, no njegov udarac je zaustavio Hradecky. Nakon gola naša reprezentacija je počela igrati, a u 61. minuti susreta poslije ubacivanja sa lijeve strane lopta je došla do Džeke čiji je udarac u posljednji trenutak izblokirao Arajuuri, te je ostalo 1:0.

Višća je u 63. minuti susreta ubacio iz slobodnjaka, a njegova lopta nije nikoga dirala, no na kraju je završila pored gola Hradeckyja. Tri minute kasnije Lod je šutirao preko gola da bi u 68. Finska udvostručila prednost. Bešić je izgubio jednu loptu na protivničkoj polovini, a Finci su nakon sjajnog kontranapada postigli drugi gol i to ponovo preko napadač Norwicha Pukkija.

U 71. minuti Pukki je bio u još jednoj sjajnoj šansi, ali je njegov udarac odlično zaustavio golman naše reprezentacije da bi Ćivić pet minuta kasnije ubacio sa lijeve strane, a Džeko iz odlične pozicije nije uspio matirati Hradeckyja, te je ostalo 2:0. To je bilo posljednje uzbuđenje na ovoj utakmici, pa je tako susret okončan trijumfom domaćeg sastava rezultatom 2:0.

Stadion: Tampere Stadion. Gledatelja: 15.000. Sudija: Daniel Stefanski (Poljska). Žuti kartoni: Sarić, Višća (BiH). Strijelci: 1:0 – Pukki (56), 2:0 – Pukki (68).

Finska: Hradecky; Granlund (38. Raitala), Arajuuri, Toivio, Uronen; Kamara, Sparv (k), Forsell (63. Lappalainen), Skrabb (84. Schuller); Pukki, Lod. Selektor: Markku Kanerva.

BiH: Šehić; Bičakčić, Šunjić, Zukanović, Ćivić; Bešić (79. Gojak), Sarić, Cimirot; Višća, Duljević (70. Bajić), Džeko (k). Selektor: Robert Prosinečki.