-
UBLAŽENE MJERE U TURSKOJ! Prvi vikend bez policijskog sata u Istanbulu od decembra! - ago
-
ANTIVIRUSNI PREPARAT! Stigli prvi rezultati istraživanja Merckova oralnog lijeka protiv covida, rezultati su odlični - ago
-
ISTRAŽIVANJA EVROPSKIH MEDIJA: Ruski i kineski hakeri stoje iza napada na Evropsku agenciju za lijekove - ago
-
ŽELI PRAVIČAN I BALANSIRAN SPORAZUM! Al-Sisi u posjeti Sudanu zbog pregovora o brani na Nilu - ago
-
VIDEO: Kako automobil dobije 0 zvjezdica na ‘crash testu’? - ago
-
JEDNA OD NAJOKRUTNIJIH PUSTINJA NA ZEMLJI! U Danakilskoj pustinji možete vidjeti jedini vulkan ispod nivoa mora, slane ravnice, mineralne izvore, sumporne jame… - ago
-
STOLTENBERG SKEPTIČAN PREMA ‘STRATEŠKOJ AUTONOMIJI EU’: ‘EU ne može sama braniti Evropu, njenu odbranu osiguravaju USA, Velika Britanija i Turska, a one nisu članice Unije’ - ago
-
DRAMATIČNA PRESS KONFERENCIJA U BEOGRADU: Prikazane šokantne fotografije, Vučić i njegova porodica prisluškivani 1.572 puta, svi iz BIA-e i MUP-a pali na poligrafu! - ago
-
NAKON CJELONOĆNOG ZASJEDANJA: Senat usvojio veliki paket pomoći od 1.900 milijardi dolara u omjeru glasova 50:49 - ago
-
VISOK 5.230 METARA I AKTIVAN OD 1628. GODINE! Vulkan zasuo pepelom pet ekvadorskih provincija! - ago
MORAMO NAPRAVITI PROGRAM RADA ZA NAREDNE DVIJE GODINE! Čović: ‘Nijedno imenovanje koje predlože Bošnjaci neće imati našu podršku’
Predsjednik HDZ-a Dragan Čović izjavio je da će se u utorak, 7. jula, na sastanku sa liderima SNSD-a i SDA pokušati postići dogovor o partnerskom djelovanju naredne dvije godine, jer bez toga Hrvati neće dati podršku za imenovanje nijednog bošnjačkog kadra.

Čović je istakao da partnerstvo HDZ-a i SDA ne postoji, a potpuno je nestalo posljednjih mjeseci imenovanjima hrvatskih zvaničnika u Centralnoj izbornoj komisiji, Centralnoj banci BiH i drugima bez bilo kakvog dogovora sa predstavnicima Hrvata i HNS-a.
“Nijedno imenovanje koje predlože Bošnjaci neće imati našu podršku”, rekao je Čović novinarima u Mostaru.
On je istakao da se mora napraviti program rada bar za dvije godine da bi se to promijenilo, da bi imali jasan orijentir za budućnost, ali i kada je riječ o privredi budući da će posljedice po ekonomiju zbog epidemije virusa korona biti ogromne.
“To su stvari koje moramo dogovoriti, a onda uz to i kadrovska pitanja”, naglasio je Čović.
On je izrazio nadu da će se na sjednicama Predstavničkog doma i Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH 7. i 8. jula usvojiti izmjene Izbornog zakona vezane za Mostar i to po hitnom postupku, te budžet institucija BiH po redovnom postupku kako bi svako mogao ugraditi popravke.
“Što se tiče kadroviranja i u Savjetu ministara i u parlamentu BiH, HDZ BiH će imati jasan stav prema naše, partnerima. Vjerujem da ćemo na sastanku 7. jula riješiti te probleme”, dodao je Čović, koji je i predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne Skupštine BiH.
(Global CIR/Agencije)