PREMINULA KĆERKA NELSONA MANDELE: ‘Otišla je prerano, trebala je nastaviti svoj doprinos u transformaciji našeg društva’

Zindzi Mandela, kći bivšeg južnoafričkog predsjednika i heroja borbe za ljudska prava Nelsona Mandele, preminula je, objavio je u ponedjeljak Afrički nacionalni kongres (ANC).

New memoir chronicles Mandela's thoughts, dreams - CNN.com

Zindzi Mandela, kći Nelsona i aktivistice Winnie Madikizela-Mandela, postala je poznata pošto je 1985. javno pročitala pismo svog oca u kojemu je on odbacio ponudu tadašnjeg južnoafričkog čelnika P.W. Bothe da izađe na slobodu.

Državna televizija SABC objavila je da je 59-godišnja Zindzi, koja je obnašala dužnost veleposlanice u Danskoj, umrla u bolnici u Johannesburgu.

Glasnogovornik ANC-a rekao je da je Zindzi Mandela “otišla prerano”. “Trebala je nastaviti sa svojim doprinosom u transformaciji našeg društva i imati veću ulogu u ANC-u. Napustila nas je prerano”, rekao je glasnogovornik.

Zasad nisu objavljeni drugi detalji o njezinoj smrti.

(Global CIR/Agencije)

Komentiraj