-
PUBLIKU ZAMIJENILE ZASTAVE! Inauguracija kakvu svijet ne pamti - como 1 hora ago
-
Hoće li Njemačka ići u ‘megalockdown’: ‘2021. će biti gora od prošle ako hitno ne djelujemo’ - como 1 hora ago
-
MORAJU PRVO OTVORITI PREDSTAVNIŠTVA U TURSKOJ: Turske vlasti zabranile Twitteru, Pinterestu i Periscopeu nove ugovore o oglašavanju - 2 horas ago
-
HAOS U VELIKOJ BRITANIJI! Ribari ispred Westminstera: ‘Sad shvatamo što je Brexit‘ - 2 horas ago
-
Zašto slova na tipkovnici nisu poredana abecedno i još 8 stvari koje vjerovatno niste znali - ago
-
MODERNI FILMOVI ISKRIVILI PRAVU SLIKU O NJIMA! Pet zanimljivosti o gladijatorima! - ago
-
PRIORITET UBRZANJE VAKCINACIJE: EU lideri u četvrtak o nabavci vakcina za Zapadni Balkan - ago
-
Japanski premijer najavio održavanje Olimpijskih igara uz covid mjere - ago
-
PUTNICI MU DAVALI HRANU, IMAO LAŽNU ISKAZNICU AERODROMA! Tri mjeseca živio na aerodromu zbog straha od zaraze koronom - ago
-
MIR KROZ SNAGU! Pence ponosan: ‘Mi smo prva administracija u posljednjih nekoliko desetljeća koja nije Ameriku uvukla u novi rat’ - ago
(VIDE) ČUDO OD DJETETA: Osmogodišnji dječak iz Belgije završio srednju školu i uskoro kreće na fakultet
Dječak Loran Simon, čiji je otac Belgijanac a majka Holanđanka, za samo 18 mjeseci je završio šestogodišnje školovanje i diplomu je uzeo sa ostalim 18-godišnjacima. Njegovi roditelji tvrde da je koeficijent inteligencije dječaka 145.
Loran je za belgijski radio RTBF rekao da mu je omiljeni predmet matematika, jer je, kako je objasnio, opširna — ima statistiku, geometriju, algebru. Dva mjeseca poslije završene srednje škole, Loran kreće na fakultet.
Otac kaže da je Loran imao problema kada je bio mlađi da se igra sa ostalom djecom i da ga nisu posebno interesovale igračke.
Loran je rekao da je ranije želeo da bude hirurg ili astronaut, ali sada razmišlja da se bavi kompjuterima.
„Ako sutra odluči da bude stolar, to nam neće biti problem, sve dok je on sretan“, istakao je Loranov otac.
(Global CIR/Agencije)