POVRATAK NOLETA! Đoković četvrti put šampion Wimbledona

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio je danas svoju četvrtu titulu na Wimbledonu, pošto je u finalu pobijedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6:2, 6:2, 7:6.

Đoković, koji je igrao prvo grand slam finale još od Otvorenog prvenstva SAD-a 2016. godine, osvojio je svoju 13. grand slam tutulu.

Na drugoj strani, Anderson je igrao svoje drugo grand slam finale, poslije prošlogodišnjeg US Opena, ali je i dalje bez trofeja na najznačajnijim turnirima.

Ovo je bio sedmi međusobni duel Đokovića i Andersona, a srbijanski teniser je do šeste pobjede stigao poslije dva sata i 18 minuta igre.

Anderson nije pretrpio brejk u posljednjih 27 servis gemova tokom polufinala protiv Johna Isnera, a Đoković je uspio da mu oduzme servis već u prvom gemu meča.

Srbijanac je potom, uz još jedan brejk, poveo sa 4:1, izgubivši samo tri poena na svoj servis.

Drugi set je bio gotovo identičan. Đoković je oduzeo servise Andersonu u prvom i petom gemu, a potom se u osmom suočio sa prvom brejk prilikom protivnika. On je spasio tu brejk loptu, a onda i iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 2:0.

Za razliku od prva dva seta, u trećem se vodila veća borba. Anderson je u finišu seta iskoristio slabiji servis Đokovića i stigao do čak pet set lopti, ali je njegov protivnik uspio da se odbrani pa je pobjednik tog dijela igre riješen u taj-brejku. Đoković je taj-brejk dobio sa 7:3.