VEĆ ŠEST GOLOVA U FINALU! Dva gola Francuza u nastavku gotovo slomila Hrvate, a onda je Mandžukić pogodio za 4:2

U drugom dijelu finalnog meča SP-a puno bolja igra Francuske koja je rezultirala sa dva pogodtka u mreži hrvatske reprezentacije.

Francuska - Hrvatska 4:1: Fenomenalni Mbappe potopio Vatrene

U 59. minuti, Paul Pogba postiže svoj prvi pogodak na Mundijalu i dovodi Francusku u veliku prednost 30 minuta prije kraja meča. Nogometaš Manchester Uniteda lijepo je pogodio s nekih 16 metara, Subašić nije imao nikakve šanse da odbrani ovaj udarac.  Tada je bilo 3:1.

65′ Francuska vodi sa 4:1, a strijelac četvrtog pogotka bio je fantastični Kylian Mbappe. On je s nekih 25 metara pogodio nebranjeni dio mreže Subašića i čini se da je riješio pitanje novog prvaka svijeta.

69′ –  Hugo Lloris napravio je veliku grešku, Mandžukić je iskoristio grešku golmana Francuske i postigao je pogodak za 4:2. Fantastično finale Svjetskog prvenstva.