-
Ambasadori SAD-a i Velike Britanije uputili zajedničku poruku: ‘2021. – godina za akciju’ - ago
-
PROSVJETNI RADNICI, VOJNICI, POLICAJCI, NOVINARI… U Srbiji počinje masovna vakcinacija građana protiv koronavirusa - ago
-
KO JE PROFITIRAO OD PANDEMIJE?! Dok cijeli svijet zbog korone grca u recesiji, u Kini iz koje je virus krenuo ekonomija raste! - ago
-
RIZNICA ARHEOLOŠKOG BLAGA: 50 drevnih lijesova otkriveno u egipatskoj nekropoli Saqqara - ago
-
MUZIKA ZA PUTINOVE UŠI! Bajden će prvog dana u uredu ukinuti dozvolu za ‘Keystone XL’ naftovod - ago
-
FBI provjerava Nacionalnu gardu u Washingtonu zbog straha od napada iznutra - ago
-
Znate li koji su najprevođeniji autori na svijetu? - ago
-
VELIKO ISTRAŽIVANJE OTKRILO FASCINANTNE PODATKE: Vozači ovih automobila dobili su najviše kazni u prometu, znamo i koja vozila voze najsigurniji vozači… - ago
-
TRAMPOV ‘ABRAHAMOV SPORAZUM’ U PRAKSI! Dvije najveće izraelske banke potpisale sporazum o saradnji sa Nacionalnom bankom Bahreina - ago
-
POLITIZACIJA PRAVOSUDNOG SISTEMA! EU osudila hapšenje Navaljnog, Litvanija zatražila dodatne sankcije Rusiji - ago
RADE NAJOPASNIJE POSLOVE! Na afričkom kontinentu 72 miliona djece radnika
Afrička unija pokrenula je desetogodišnji akcioni plan za povratak normalnom životu 72 miliona djece radnika na tom kontinentu.

Navedeno je da u svijetu postoji 152 miliona djece koja su zaposlena, a od tog broja 72 miliona su na afričkom kontinentu.
Prema istraživanju Afričke unije, 31,5 miliona djece u Africi radi opasne poslove. Smatraju da je na afričkom kontinentu povećan broj djece radnika, dok opada u ostalim dijelovima svijeta.
Istakli su da je Unija počela konsultacije sa svim ustanovama kojih se tiče ovo pitanje, a u cilju prekida dječjeg rada, prisilnog rada, trgovine ljudima i modernog ropstva.
Kako su naveli, cilj akcionog plana usvojenog na samitu Afričke unije u februaru ove godine je zaustaviti rad djece na cijelom kontinentu.
Prema Međunarodnoj organizaciji rada (ILO), gotovo polovina djece-radnika u svijetu je u Africi, 62,1 milion u Aziji i Pacifiku, 10,7 miliona u Americi, 1,2 miliona u arapskim zemljama i 5,5 miliona u Evropi i Centralnoj Aziji.
(Global CIR/Agencije)