-
14 AUTOMOBILSKIH MARKI! Fiat Chrysler i Peugeot spajaju se u novi automobilski koncern Stellantis - 4 horas ago
-
U SRBIJU DANAS STIGLO MILION DOZA KINESKE VAKCINE! Vučić: Novinari na listi prioriteta za vakcinaciju - 4 horas ago
-
NASLJEDNIK ANGELE MERKEL: Armin Laschet novi predsjednik CDU-a! - ago
-
ZBOG OVOGA JE BAJDEN BIO PUTINOV FAVORIT! Njemačka dala zeleno svjetlo za nastavak gradnje gasovoda ‘Sjeverni tok 2’, ohrabrena Rusija spremna na energetsku ‘okupaciju’ EU! - ago
-
KAKO JE TRAMPU PODMETNUT NAVODNI ‘DOSLUH SA RUSIJOM’?! Deklasificirani dokumenti Senatskog pravosudnog odbora razotkrivaju farsu u režiji FBI-a i Ministarstva pravde! - ago
-
PRETVARA SE U MUZIČKI INSTRUMENT! Čudesna zgrada u kojoj se ne može zaspati kada pada kiša - ago
-
(VIDEO) OVAKO JE POČELA ERA TELEVIZIJSKOG OGLAŠAVANJA! Pogledajte prvu emitovanu TV reklamu - ago
-
(FOTO/VIDEO) FRANCUZI OŽIVJELI LEGENDU! Ovo je kultni Renault 5 novog doba – električni gradski šminker! - ago
-
POTPISAO DEKRET: Abbas raspisao prve palestinske izbore u posljednjih 15 godina! - ago
-
PREDSJEDNIK TRAMP PROŠIRIO ‘CRNU LISTU’ KINESKIH KOMPANIJA: Proizvođač pametnih telefona Xiaomi označen kao ‘komunistička kineska vojna kompanija’ - ago
MILIONI DIVLJIH ZUMBULA: Cvjetni tepih ‘Plave šume’ nedaleko od Brisela
Hallerbos, također poznata i kao kao Plava šuma, je šuma u Belgiji koju svakog proljeća prekriju milioni divljih zumbula (zvončića). Ova fantastična transformacija šume u bajkoviti plavi krajolik se može vidjeti svake godine u aprilu i maju.

Kroz cvjetni tepih šume vode krivudave staze za posjetioce koji uz miris zumbula mogu posmatrati zečeve i jelene kako jure kroz šumu.
Fenomen “plavih šuma” nije rijetkost u Europi, ali Hallerbos se izdvaja zbog jedinstvene gustoće i ljepote svojih cvjetova, kao i zbog pristupačnosti posjetiocima, jer se nalazi se u blizini Brisela.
(Global CIR/Agencije)